čtvrtek 20. října 2011

Londýnské bary - City

Pavel Novák
První večer jsme si naplánovali projít čtyři bary v londýnské čtvrti The City. Začít jsme nemohli nikde jinde, než v Lounge Bohemia.

Lounge Bohemia
1 Great Eastern Street, City of London EC2A 3EJ ‎
http://loungebohemia.com

Tudy do baru?
Poučeni z vyprávění a různých článků jsme věděli, že musíme mít rezervaci a dodržet místní dress code - nepřijít v obleku, jinak s námi pan majitel a barman Pavel Tvaroh vymete ještě dříve, než stačíme sejít všechny schody. Že půjde o bar netradiční, tím myšleno především sortimentem drinků a přístupem k hostům, to jsme věděli. Jenže že ztroskotáme už jen na tom, bar nalézt a to i s pomocí GPS, to už jaksi bylo navíc. Bar totiž můžete poznat pouze podle černých prosklených dveří umístěných mezi kebabem a jakýmsi jiným krámkem, skrz jejichž sklo je na zdi vidět malá cedulka s otvírací dobou a povinnými údaji o baru. Asi Vás i zaujme, že chodba za dveřmi má poněkud povědomou tapetu - z Rudého práva. Naštěstí pánové ve vedlejším Kebabu vědí (věřím, že jsme se neptali první) a nasměrovali nás správně.

Pár vteřin po šesté už přímo pan Tvaroh odemyká vstupní dveře pouští nás dovnitř, na pozdrav sotva odpoví a netváří se zrovna přátelsky, jsme z toho lehce zklamáni, naštěstí jen na chvíli. Jsme usazeni na retro gauč a máme chvíli, abychom si prohlídli interiér, který nám navozuje návrat o 30 let zpět. Přesto všechno místo působí příjemně, tak nějak povědomě, promyšleno je do posledních detailů a cítíme se tam moc dobře. 
V pozadí B.B. a Pavel Tvaroh za barem.
Za chvíli nám servírka přináší koktejlový lístek a my zjišťujeme, že její jméno B.B. je jen přezdívka, a že Bára je také Češka. Už teď se cítíme lépe než doma! Asi po půl hodině za námi přichází i Pavel Tvaroh, vítá nás už i s úsměvem a vyptává se a poté, co se dozví, že jsme od fochu, rozpovídá se o svých začátcích, pak se ale bar postupně začíná plnit a my v půl deváté opouštíme zaplněný bar. Pavel se s námi i přesto přijde osobně rozloučit a dá nám i pár tipů, kam zajít. Tenhle bar včetně Pavla i Báry byl pro nás neuvěřitelnou oázou na zemi!
Kaviár z piva Bernard, koktejlové menu je vlepené v knížce, jejíž řadu všichni dobře známe.
Náhled do menu.
Za ty dvě hodiny v Lounge Bohemia jsme ochutnali hromadu úžasných drinků, no drinků.... Je White Russian ve formě želé drink? Nebo koktejl Old Castro s rumem infuzovaným kubánským doutníkem? Chtete-li vyzkoušet mulekulární či jak říká Pavel manipulativní mixologii, doporučuji si objednat jedno ze dvou tasting menu, my mohli vyzkoušet pouze to jednoduší, to druhé, složitější, je nutné objednat kvůli přípravě minimálně dva dny předem, což se bohužel nikde nedozvíte. Doporučuji tedy rovnou při rezervaci objednat i toto komplikovanější menu.
White Russian.
Bubble Bath Martini.
Margarita je místo slané krusty podávána se slanými bublinkami.
O Pavlu Tvarohovi (mimochodem připomínal nám vzezřením trochu černokněžníka Zababu :)) a jeho baru bych toho mohl napsat ještě hodně, ale jednak bych Vám mohl zkazit překvapení a druhak bych opakoval to, co už mezitím napsali jiní. Například tento velmi vydařený článek v Hospodářských novinách.

Casita
5A Ravey St London, EC2A 4QW

Jen o pár minut chůze dál se nachází malý bar Casita. Zvláštní je na něm dost věcí, např. je umístěn v bývalé garáži pro osobní auto, takže mnoho místa na sezení uvnitř není a většina lidí musí stát venku. Celý styl baru působí velmi undergroundově no a hlavně, podle Class magazínu se jedná o 17. nejlepší bar na světě.
Bar - garáž Casita.
Možná nám něco uniklo, ale zase tolik úžasný nám tento bar nepřipadal, drinky byly dobré, ale ani v nich nebyla žádná vysoká invence. Nechal jsem si doporučit drink na rumu a dostal jsem Dark & Stormy. Tedy Gosling's rum se zázvorovým pivem. Nicméně tento bar je na půl cesty do Callooh Callay, a tak není důvod se tu na jeden drink nezastavit a neudělat si vlastní názor (a pak tu v komentáři třeba poreferovat).

Callooh Callay
Shoreditch, City of London EC2A 3AY
www.calloohcallaybar.com

Při vstupu do tohoto baru Vás zaujme dokonalý barový pult se spoustou úžasného pití. Když začnete zkoumat koktejlový lístek, který je celý vyveden v zábavném komiksovém stylu zjistíte, že i koktejly tu mají na vysoké úrovni.
Bar před skříní.
Kromě skvělého pití a krásného baru má tenhle podnik nápad na každém kroku a designéři tu odvedli opravdu kus práce. Po chvíli Vám dojde, že bar zase není tak veliký, jak byste očekávali a teprve když se pořádně rozkoukáte uvědomíte si, že v té skříni na druhém konci místnosti mizí lidé.
Skříň, kde se ztrácí lidé. :)
A tak se zkusíte mrknout, co na (v) té skříni je. Otevřete dveře a vstoupíte do jiného světa podobně jako do Narnie. Další úžasný bar, DJ a pohodlné sezení, atomosféra nabytá k prasknutí. Překvapením jsme úplně zapomněli fotit. A když už tam budete, dojděte si na toalety, jsou celé vydlážděny kazetami - zajímavý nápad.
A nezapomeňte si udělat rezervaci, měli jsme štěstí a chytli poslední dvě místa na baru.
Toalety v Callooh Callay.
Nightjar
129 City Road, Lon EC1V 1JB
www.barnightjar.com

Již v docela veselém stavu jsme se za hustého deště přesunuli do dalšího baru jménem Nightjar. Krásnou chodbou jsme po schodech sešli do suterénu, kde nás oslnil úžasný cihlový interiér a atmosféra umocněná živým šansonem.

Originální menu.
 Jaké bylo naše překvapení, když barman zpozorněl při zaslechnutí naší češtiny a hned přepnul svou konverzaci do slovenštiny. A tak jsme se seznámili s Mariánem. A po chvíli s jeho kolegyní barmankou Martinou.
Marián a Martina v akci.
 Z tohohle baru jsme byli opět zcela uchváceni a personál skvělé atmosféře výborně sekundoval. A Marián při míchání koktejlů vypadal jako by při tom tancoval elektro dance, nechápu jak to dělal, ale chci to taky umět!
Není to famózní? Ten opar co vidíte je kouř ze suchého ledu.
Drinkům nechyběla originalita, výborná chuť a v neposlední řadě až megalomanské ale famózní zdobení.

Martina v akci. Jak jinak ozdobit koktejl ze saké než s origami?
V koktejlovém lístku byla i celá řada zajímavých party drinků.
A to je pro dnešek vše, nezapomeňte si udělat rezervaci, a příště se podíváme do Soho. ;-)

0 komentářů:

Okomentovat

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib