sobota 24. listopadu 2012

Na návštěvě v destilerii Sipsmith

Pavel Novák
Jakmile nám skončila seance blendování ginu v Ginstitutu, hnali jsme se až téměř na konec Londýna (alespoň z našeho pohledu) do čtvrti The Hammersmith, kde si parta tří bláznů v jedné garáži pořídila destilační kotlík a vyrábí vlastní giny a vodky. O ginu od této povedené partičky jsem psal už loni, takže se nebudu příliš opakovat. Tato akce opět v rámci Cocktail Weeku se jmenovala Wild Food & Drinks with Food Safari & Sipsmith, takže jak jistě z názvu tušíte, kromě povinné historie o ginu se mám dostalo ginových koktejlů a k nim párování s různými pochutinami.

Jared Brown, Sam Galsworthy, Fairfax Hall, foto z Wikipedie
Za teprve tři roky existence (tuto mikro-garážo-destilerii s kotlíkovým destilačním zařízením si pořídili teprve v roce 2009) se jim byznys rozběhl naprosto úžasně a nezbývá než blahopřát a přát si, aby jim toto zdravé nadšení, které na nás všechny přenášeli, vydrželo.

Spojení ginových drinků společně s tzv. finger food, tedy drobnými zákusky nás dostalo, je to skvělý nápad a vřele podobnou akci doporučuji navštívit, nemluvě o tom, že si poslechnete velice zajímavý příběh o této mikrodestilerii i o ginu obecně.
Projekt Food Safari je zajímavý neméně. Láska k dobrému jídlu, lokálním surovinám a prostě všemu poctivému dovedla Polly a Tima k tomu, že v roce 2008 prodali dům, sbalili své dvě děti a založili projekt, kde podobné lidi milující dobré a zdravé jídlo sbližují s farmáři a lokálními pěstiteli prováděním po farmách a pořádáním workshopů.
A čím, že jsme tedy byli hoštěni my? Sám jsem si nevybavoval co je co a některé věci chutnal i poprvé v životě. Proto jsem do Food Safari napsal dotaz a znovu se přesvědčil, jací vstřícní a nadšení lidé tento projekt dělají. Díky Jacindě tu pro vás mám i kompletní popisy ingrediencí k našim fotografiím. Překlad některých věcí byl pro mě opravdu oříškem, například víte, co jsou mišpule, řebčíček nebo hložínky? Já do teď také ne, ale nyní nechápu, jak jsem bez toho mohl být.

Gin Tonik
Sléz lesní s anglickým modrým sýrem Dorset Blue Vinney a mišpulové želé na sardinské chlebové placce "Carta Musica"Samphire Martini
Uzený losos na těžkém žitném chebu Pumpernickel s bylinkovou smetanou z řebčíčku a samphire (přímořská rostlina podobná řase)Honey Mustard Gimlet
Kančí salám z Trealy Farm s hložínkovým kečupem, hořčičnou majonézou a divokou rukolou


Venison Bloody Caesar
Srnčí carpaccio z Trealy Farm na křupavém chlebu s želé z divokých plodů a česnekovým aioli.Bramble Infused Cocktail
Divoké limetkové listy s anglickým sýrem Gorwydd Caerphilly, pražené lískové ořechy s medem London Honey Co. British Summertime honey

Zde již fotky nemám, večer byl dlouhý a hlad a žízeň veliké. :)

Mrkněte na webové stránky Food Safari, i na příští rok již mají vypsané další termíny v Sipsmith.

0 komentářů:

Okomentovat

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib